12.01.2024

Co kupić na 50-lecie kapłaństwa

Jubileusz kapłaństwa jest wydarzeniem niecodziennym i dość rzadkim. Zdecydowanie częściej spotykamy się z okrągłymi rocznicami urodzin czy nawet ślubu. Jednak jubileusz kapłaństwa przychodzi nam świętować niezwykle rzadko. Jubileusz kapłaństwa jest to rocznica są to obchody rocznicy, w której jubilat świętuje swoje święcenia kapłańskie.

Prezent dla księdza

Decydując się na wybór prezentu dla księdza, należy zastanowić się, czy ma to być elegancki prezent, praktyczny prezent, oryginalny prezent, śmieszny prezent. Osobiście stoję na stanowisku zgodnie z którym prezent dla księdza powinien być elegancki i praktyczny. Podobnie jeśli chodzi o prezent z okazji święceń kapłańskich – nie tylko ich rocznicy. Nie inaczej w przypadku uroczystości komunii świętej. Trudno wskazać na doskonały prezent. Wszystko zależy od relacji jakie łączą ofiarodawcę z jubilatem. Jeśli relacje są bliższe, to i prezent może być bardziej osobisty.

Doskonały prezent dla księdza

Doskonały prezent dla księdza, czy to z okazji święceń kapłańskich, czy też ich rocznicy to na przykład książka. Propozycji wydawniczych jest w tym wypadku wiele. Książka, w moim uznaniu powinna zawierać specjalną dedykację przypominającą kapłanowi o osobie ofiarodawcy. Oczywiście wybierając książkę musimy mieć na uwadze preferencje obdarowanego.

Innym prezentem, dobrym także na urodziny i imieniny jest stuła, czy kielich albo inne parametry liturgiczne. W przypadku kielicha lub krzyża Jezusa Chrystusa możemy się pokusić o grawerowany napis. Powinien on być wyjątkowy i wskazywać na ofiarodawcę. Takim grawerem można zaopatrzyć także prezent ofiarowany na prymicje. Prymicje, czyli uroczystość odprawiania pierwszej mszy świętej przez neoprezbitera.

Nie każdy prezent dla księdza musi nawiązywać do Jezusa Chrystusa, Boga et cetera. Spersonalizowane upominki stanowią idealny prezent, ale wymagają dobrej znajomości solenizanta.

Dobrym prezentem będzie także coś, co kapłanowi chwilę wytchnienia. Voucher? Będzie to z pewnością oryginalny pomysł na upominek, się okaże się świetnym pomysłem tylko, kiedy jest ofiarowany ulubionemu kapłanowi, którego dobrze się zna i wie co lubi.

Z okazji imienin, z okazji święceń kapłańskich…

Okazji na prezent dla księdza jest wiele. Święcenia kapłańskie, nie tylko te okrągłe, jubileuszowe, imieniny, urodziny. Dobry prezent dla księdza, to prezent wpasowujący się w jego potrzeby, na które niekoniecznie on może lub chce sobie pozwolić. Można podpytać innego księdza, co jubilat chciałby dostać. Księdza ksiądz zna, zatem będzie wiedział dobrze jaki dla księdza prezent byłby najlepszy. Jednak należy pamiętać, że dla każdego księdza może być dobre coś innego.

AUTOR:  dr Bolesław A. Dùllek
POLECANE POSTY
13.01.2024
Akt ślubu kościelnego
więcej
10.01.2024
Chorobliwa skłonność do opowiadania kłamstw (kłamstwo patologiczne) a nieważność małżeństwa
więcej
Roma locuta, causa finita
Rzym przemówił, sprawa rozstrzygnięta

Augustinus Hipponensis, Sermo 131.10

Matrimonium facit partium consensus
Małżeństwo stwarza zgoda stron

can. 1057 § 1 CIC

Matrimonium gaudet favore iuris
Małżeństwo cieszy się przychylnością prawa

can. 1060 CIC

Salus animarum in Ecclesia suprema lex esto
Zbawienie dusz niech będzie w Kościele najwyższym prawem

can. 1752 CIC

Zapraszamy do kontaktu

KONTAKT

Kancelaria Kanoniczna
dr Bolesław A. Dùllek


(+48) 511 324 109

kontakt@cancellariacanonica.pl

NIP 6431737843
NIP EU PL6431737843
REGON 380350116

Numer rachunku bankowego:
59 1140 2004 0000 3102 7769 1143
BLIK: (+48) 511 324 109
Numer rachunku IBAN:
PL59 1140 2004 0000 3102 7769 1143
Numer BIC: BREXPLPWMBK
Nazwa banku: mBank S.A.


Godziny otwarcia Kancelarii:

Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00 Na życzenie Klienta godziny konsultacji mogą być ustalane indywidualnie, niezależnie od godzin pracy Kancelarii.

Katowice, Bielsko-Biała, Gniezno, Tarnów, Kraków, Warszawa i inne zgodnie z potrzebą oraz wymaganiami i oczekiwaniami Klienta. Możliwe jest zdalne zawiązanie współpracy, bez konieczności osobistego kontaktu (za pośrednictwem poczty elektronicznej i Poczty Polskiej).

Napisz wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się tutaj.
WYŚLIJ
Uzupełnij pola formularza.